MIĘDZYDIECEZJALNE REKOLEKCJE DLA ZARZĄDÓW DIAK

W bieżącym roku szczególnie mocno chcemy żyć nauką Św. Jana Pawła II. Nasz Ojciec Święty jasno określał zadania dla Akcji Katolickiej: po pierwsze formacja wewnętrzna, po drugie tworzenie wspólnoty, po trzecie świadectwo. Tak wytyczona droga wpisuje się również w tegoroczny program duszpasterski ?Idźcie i głoście?. Dlatego też serdecznie zapraszam do udziału w zaplanowanych międzydiecezjalnych rekolekcjach skierowanych do osób kierujących naszymi strukturami diecezjalnymi.

 Odbędą się one w czterech miastach Polski, w każdym z nich oczekujemy na około dziesięć  Zarządów diecezjalnych. Wszystkie konferencje rekolekcyjne wygłosi ks. prałat dr Józef Niżnik, Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej.

 Szczegółowy podział oraz informację o przyjmowaniu zgłoszeń znajdziecie Państwo w załączonym planie rekolekcji. Serdecznie proszę aby zgłoszenia udziału w rekolekcjach dokonywali Prezesi DIAK.

Koszt rekolekcji dla wszystkich miejsc ustalono na jednakowy i wynosi 130,00 zł,  pozostałe koszty pobytu pokryje Zarząd KIAK. Zachęcam, jednocześnie by Zarządy diecezjalne, w miarę możliwości również wspomogły podjęcie tej formacji. Razem można lżej i więcej. Dobre przygotowanie tego przedsięwzięcia to także spore wyzwanie organizacyjne, dlatego też serdecznie proszę by zgłoszeń nie pozostawić na ostatni czas a w miarę możliwości, listy uczestników przekazać podczas zaplanowanej Rady KIAK w dniu 04.02.2017.

 Z serca życzę wszystkim uczestnikom dobrego przeżycia tego świętego czasu rekolekcji.

Szczęść Boże!

Urszula Furtak, prezes KIAK

Plan rekolekcji dla Zarządów DIAK 2017.746

do pobrania:

ikona_pdf2

Plan rekolekcji
dla Zarządów Diecezjalnych Instytutów Akcji Katolickiej w Polsce