KAŻDE ŻYCIE JEST OK

W przestrzeni publicznej, co jakiś czas w różnej formie, atakowane są postawy chrześcijańskie. Tym razem do tego grona dołącza redakcja ?Wysokich Obcasów? dodatek do ?Gazety Wyborczej?, która w lukierkowy sposób nawołuje do zabijania nienarodzonych dzieci.

Nie tak dawno byliśmy świadkami bezpardonowego ataku dziennikarza ?Gazety Wyborczej? na osobę polskiego sportowca Dawida Kubackiego. Dziennikarz zarzucał skoczkowi, że przed skokami wykonuje znak krzyża i tym samym obraża jego uczucia ateistyczne. O ile można toczyć publiczny spór o miejsce religii w życiu społecznym, czy też  poszanowanie praw osób wierzących, o tyle istnieją kwestie, które nie powinny podlegać dyskusji. A taką kwestią jest ludzkie życie.

?Wysokie Obcasy?, aktualnie lansują dyskusję na temat aborcji. Zdjęcie trzech uśmiechniętych kobiet w koszulkach: ?Aborcja jest OK? i napis, który wprowadza nas w nie mającą nic wspólnego z prawdą rzeczywistością: ?Nie jesteś sama. 1 z 3 Twoich znajomych miała aborcję. Aborcyjny Dream Team?. Promowane w artykule tezy: ?Aborcja jest OK?, ?Aborcja jest normalna?, ?Aborcja powinna być legalna? postulują przemodelowanie sposobu myślenia Polaków, którzy w znacznej większości nie aprobują aborcji. Taki stan rzeczy służy lansowaniu postawy, która sprzyja wykluczeniu społecznemu przyszłych obywateli. Jest formą nawoływania do eliminowania dziecka ze względu na sam fakt jego zaistnienia, które stanowi poczęcie.

Akcja Katolicka stoi po stronie każdego życia. Promocja podjęta przez ?Wysokie Obcasy?, zagłuszająca sumienia kobiet nie zaprowadzi je do szczęścia. Dlatego zachęcamy do budzenia w ludzkich sercach, rodzinach i społeczeństwie wrażliwości na sens, świętość i wartość ludzkiego życia, w każdym stadium jego egzystencji. Pamiętajmy o tym, że prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest podstawowym prawem człowieka.

Zauważając znaczny spadek czytelników ?Gazety Wyborczej? proponujemy aby jej dodatek zmienił nazwę z ?Wysokich Obcasów? na ?Niskie Sandałki?.

Urszula Furtak,
prezes Akcji Katolickiej w Polsce