Materiały formacyjne na 2019

Kolejny 35 numer materiałów formacyjnych dla Akcji Katolickiej, opuszcza drukarnię by niebawem trafić do wszystkich diecezjalnych instytutów. Przygotowane katechezy na zbliżający się nowy rok duszpasterski z hasłem przewodnim  ?W mocy Bożego Ducha? pozwolą nam na dogłębną formację, rozwój i umocnienie naszej wiary.

Podobnie jak w latach poprzednich publikacja opracowana została przez zespół redakcyjny pod kierunkiem Ks. Profesora Tadeusza Borutki, Asystenta Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko- Żywieckiej, któremu serdecznie dziękuję za osobiste, nieustanne, wielkie zaangażowanie i troskę o naszą akcyjne wzrastanie w wierze. Szczególne podziękowania kieruję również do wszystkich Kapłanów, autorów poszczególnych katechez oraz wielu Księży Asystentów różnych szczebli naszych struktur, którzy pomagają w przeżyciu zaproponowanej formacji.

Życie w dzisiejszym świecie domaga się energiczności i nieustannego spoglądania w wielu kierunkach. Wymaga od nas obecności na wielu płaszczyznach. Nie zdołamy tego podjąć i realizować bez Bożej mocy. Od lat w jej odnalezieniu pomagają nam i ciągle naprzód prowadzą opracowane materiały formacyjne, wymagając często od nas więcej, niż byśmy tego sami oczekiwali. Przekazując Państwu kolejny numer, zachęcam do lektury wszystkich powołanych i sympatyków Akcji Katolickiej do podjęcia niezbędnego wysiłku. Mocnych Duchem potrzebuje nas Chrystus w swoim Kościele!

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce