Spotkanie opłatkowe DIAK Archidiecezji Lubelskiej

W piątek, 5 stycznia 2018 r. w ?Domu Nadziei? w Lublinie, odbyło się spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej. Od kilku lat Diecezjalny Instytut AK swoje spotkania współorganizuje z Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Tegoroczną  5-tą Galę Darczyńców połączoną z wręczeniem statuetki dla najlepszego Parafialnego Oddziału AK uświetnił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ?Mazowsze?.

Wspólne spotkanie AK, Caritas i wielu darczyńców stało się okazją do podsumowania wielu prowadzonych akcji minionego roku. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. prezes AK w Polsce p. Urszula Furtak oraz prezydent Miasta Lublina p. Krzysztof Żuk.

Podczas gali nagrodzono siedem osób statuetkami Caritas. Statuetkę dla Parafialnego Oddziału AK z parafii pw. św. Ignacego z Loyoli w Niemcach wręczyła prezes KIAK Urszula Furtak.

To świąteczno-noworoczne spotkanie stało się doskonałą okazją do podziękowań za wszelkie uczynione dobro, ale też do złożenia życzeń. Prezes KIAK dziękując za licznie podejmowane inicjatywy, w sposób szczególny podziękowała p. Stanisławowi Zwolanowi za pracę również w strukturach krajowych. Gratulując podejmowanych inicjatyw patriotycznych, w rozpoczętym roku 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, prezes krajowej AK przekazała na ręce p. prezes DIAK Archidiecezji Lubelskiej ? Małgorzaty Stacharskiej paczkę śpiewników patriotycznych, wydanych jako dar AK dla Niepodległej.

Podzielenie się opłatkiem z przedstawicielami AK Archidiecezji Lubelskiej w symboliczny sposób stało się dla mnie okazją do złożenia podziękowań i życzeń dla wszystkich członków AK, spotykających się w tych dniach na swoich spotkaniach opłatkowych.

Z radosnym pozdrowieniem

Urszula Furtak,
prezes KIAK

patrz -galeria