Akcja Katolicka dla Niepodległej

W sobotę 9 listopada br., po raz czwarty, w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, z inicjatywy Akcji Katolickiej w Polsce odbył się Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej.

Młodzież, dzieci i dorośli z piętnastu polskich diecezji, występujący w chórach i indywidualnie, wyłonieni podczas dorocznych Konkursów Pieśni Patriotycznej organizowanych przez Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej, w których uczestniczyły setki wykonawców i tysiące widzów. Na Zamku Królewskim wyśpiewały swoją miłość do Ojczyzny, pogłębioną talentem i odwagą.

Przekaz na żywo z Koncertu stał się ?wisienką na patriotycznym torcie?. Towarzyszyły mu niezwykłe wzruszenia widzów.

Wielką radością organizatorów Koncertu był występ Marty Sokołowskiej reprezentującej po raz pierwszy Polonię mieszkającą w Wielkiej Brytanii. Uczestniczący gościnnie w poprzednich Koncertach p. Zenon Handzel, prezes Instytutu Polskiej Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii, zafascynowany tym podniosłym patriotycznym i religijnym wydarzeniem, zainicjował Przegląd Pieśni Patriotycznej w Wielkiej Brytanii, którego efektem końcowym był występ ich przedstawiciela na Zamku Królewskim w Warszawie.

Rangę tegorocznego Koncertu podkreśliła obecność JEm kardynała Kazimierza Nycza Metropolity Warszawskiego, który w słowie skierowanym do obecnych na Sali wyraził uznanie dla organizatorów tego przedsięwzięcia a dla młodych wykonawców zachętę do nieustannego trwania w patriotycznej postawie. Jak każdego roku obecny był na Koncercie JE ks. biskup Mirosław Milewski Krajowy Asystent Akcji Katolickiej.

Jeszcze słowo o wykonawcach. Byli nimi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Sięgnęli po poważny repertuar, trudne do wykonania piosenki i pieśni a radzili sobie z tym doskonale. Świadczy to o ich zaangażowaniu, pasji do śpiewu, ale też świadczy o niemałej pracy ich rodziców i nauczycieli.

Koncert Pieśni Patriotycznej mógł odbyć się w Zamku Królewskim w Warszawie dzięki zrozumieniu i wsparciu sponsorów. Głównym Partnerem Koncertu było PGNiG S.A a wsparła go również Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu. Koncert po raz kolejny odbył się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Bogatą relację przygotowałi patroni medialni Polskie Radio i TV Trwam.

Koncert odbył się przede wszystkim dzięki gorliwości i determinacji Pani Urszuli Furtak prezes Akcji Katolickiej w Polsce, w realizowaniu zaplanowanego przez Zarząd KIAK przedsięwzięcia i wiara w to, że się uda, bo był to zamysł szczery. Dziękujemy!

Koncert prowadziła po raz drugi ?mistrzyni? swojego zawodu, dziennikarka Radia Plus RADOM,  Pani Magdalena Gliszczyńska.

Elżbieta Olejnik

 

 

Link do pobrania CAŁEGO KONCERTU (886,1 MB)

https://profesjonalnatv.fromsmash.com/AkcjaKatolicka

.

galeria – patrz
foto Czesław Urban

w grudniu zapraszamy na: