Każdemu należy się godność

Źle rozumiana wolność, kolejny raz wpisuje się w narrację środowisk lewicowych. W wyraźny i  stanowczy sposób, jako świeccy Kościoła katolickiego w Polsce, odcinany się od obrażania naszych współbraci narodowości żydowskiej.

W przestrzeń celebrowania dwóch jakże ważnych wydarzeń w życiu Kościoła i naszej Ojczyzny, za jakie uchodzą przypadający w dniu 17 stycznia Dzień Judaizmu w Kościele katolickim oraz wypadająca w dniu 27 stycznia 75 rocznica wyzwolenia KL Auschwitz, cieniem kładzie się działalność lewicowych aktywistów fundacji Viva, którzy na swoim profilu Facebooka opublikowali odrażającą grafikę. Na tle ściany ociekającej krwią umieszczono „bydło” przebrane w ?pasiaki? z obozu koncentracyjnego i żółtą Gwiazdę Dawida.

Szokująca grafika, zrównująca hodowlę bydła mlecznego z milionami ofiar holokaustu, którą wyeksponowali lewicowi aktywiści Vivy, wpisuje się w narrację fałszowania faktów historycznych i przyczynia się do relatywizowania zbrodni, której dopuścili się okrutni niemieccy zbrodniarze. W sposób znaczący poniżając jednocześnie naród żydowski. W przestrzeni społecznej nie może być miejsca na taki stan rzeczy.

Takie działania są niczym innym, jak fundamentalnym brakiem szacunku dla ofiar niemieckich zbrodni oraz ich rodzin. W niniejszej kwestii Akcja Katolicka w Polsce składa doniesienie do Prokuratury.

Dr Artur Dąbrowski,
rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce