Nowy blask relikwiarza na 100. urodziny Św. Jana Pawła II

Ostatnie dni w Polsce i na świecie wypełniło dziękczynienie Bogu za dar osoby i nauczania Św. Jana Pawła II Wielkiego, papieża, również Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Poprzez TV dane nam było przenieść się do Bazyliki Watykańskiej gdzie przy grobie Papieża Polaka w Ojciec Święty Franciszek odprawił Mszę Świętą dziękczynną.  Modlitwa wybrzmiewała w katedrach diecezjalnych i wspólnotach naszych parafii. W uroczystej Mszy św. w sanktuarium Św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, udział wzięli przedstawiciele władz państwowych na czele z Parą Prezydencką oraz Premierem i ministrami Rządu RP. Wśród ograniczonych ze względu na stan pandemii delegacji obecna była reprezentacja Akcji Katolickiej. Zebrani wysłuchali także pięknego koncertu ?Santo Subito ? Prorok naszych czasów?, nagranego na tę uroczystość.

 

Jako Akcja Katolicka w Polsce złożono dar w postaci renowacji, pozłacania głównego wykonanego z mosiądzu relikwiarza Św. Jana Pawła II z ampułką Jego krwi, ukazanego już w pełnym blasku podczas uroczystej Mszy Św. z okazji obchodów 100. rocznicy urodzin w Krakowskim Sanktuarium.

W sanktuarium Św. Jana Pawła II na Białych Morzach znajduje się sporo pamiątek po tym Wielkim Świętym z polskiej ziemi. Przy jednej z nich, sutannie okupionej krwią i cierpieniem Św. Jana Pawła II złożono symboliczne kwiaty a chwila zadumy i modlitwy przy relikwiarzu – księdze umieszczonej na płycie z grobu Jana Pawła, stała się ostatnim elementem tej skromnej a zarazem wielkiej w wymowie uroczystości.

Św. Janie Pawle II wstawiaj się za nami!

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

patrz – galeria