Solidarni w modlitwie z mieszkańcami Bejrutu.

Odpowiadając na Apel, jaki wystosował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, „aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu”, Akcja Katolicka w Polsce pragnie „przesłać” pewną formę duchowej pomocy i wsparcia mieszkańcom stolicy Libanu organizuje „akcję modlitewną”.

Niezależnie od miejsca naszego pobytu, zachęcamy Państwa do włączenia się o godz. 15:00, w modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego, za żywe i zmarłe ofiary tragedii w Bejrucie.

Pamiętajmy również, że uczestnicząc w tym dniu w Eucharystii, możemy przyjąć Chrystusa do naszych serc w intencji mieszkańców stolicy Libanu.  Pamiętajmy również o materialnym wsparciu dla ofiar tragedii. W niedzielę 16 sierpnia po wszystkich Mszach Świętych w Polsce organizowane będą zbiórki środków finansowych, które poprzez Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych mieszkańców Bejrutu.

Dołącz do akcji, nie czekaj.

Udostępniaj na portalach społecznościowych informację o modlitwie i nade wszystko, wspieraj materialnie ludzi, którzy doświadczyli tragedii i módl się.

Dr Artur Dąbrowski
rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce