Niecodzienne pielgrzymowanie do bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

W dniu rocznicy urodzin bł. Ks. Jerzego Popiełuszki 14 września, już po raz XVI biegnąc i jadąc pielgrzymi dotarli do grobu błogosławionego bł. Ks. Jerzego.

Podobnie jak w latach ubiegłych w sztafecie biegowej uczestniczyli maratończycy ze Śląska na czele z jej inicjatorem Marianem Gruszką. Ponad 30 pielgrzymów na rowerach dotarło z Warmii w tym duża grupa młodych z Dobrego Miasta, 16 osobowa asysta rowerowa z Radomia oraz 16 rowerzystów z Klarysewa i Piaseczna w Archidiecezji Warszawskiej.

Ksiądz proboszcz Parafii Św. Stanisława Kostki uroczyście powitał pielgrzymów i poprowadził modlitwę. Prezes Akcji Katolickiej w Polsce podziękowała pielgrzymom za pamięć i podjęty wysiłek, ale nade wszystko za świadectwo przynależności do Kościoła, przez które włącza się w taką formę pielgrzymowania coraz więcej młodych ludzi. Delegacje pielgrzymów złożyły na grobie Męczennika kwiaty dopełniając tę chwilę spotkania pamiątkowymi zdjęciami.

Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy spotkania udali się na wspólną agapę, podczas której pojawił się w oprawie patriotycznej urodzinowy tort. Wręczenie dyplomów i zwieńczające błogosławieństwo obecnych ks. Asystentów Akcji Katolickiej z Radomia zakończyły tegoroczną pielgrzymkę.

Elżbieta Olejnik

GALERIA – patrz