Senator Walerian Piotrowski zakończył swoją oddaną służbę dla Kościoła i Ojczyzny

W środę 29 listopada 2023 r. w wieku 96 lat zmarł senator Walerian Piotrowski. Polski polityk, prawnik i działacz katolicki. W latach 1989-1993 senator Rzeczpospolitej Polskiej I i II kadencji. W latach 1996–1997 wchodził w skład powołanego przez Konferencję Episkopatu Polski zespołu do spraw konstytucji. Od 1997 do 2001 był członkiem Trybunału Stanu.

Współtworzył pierwsze struktury Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej w latach 1994-1998. Brał także czynny udział w tworzeniu Akcji Katolickiej w Polsce. W latach 1998-2002 członek Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej I kadencji, a następnie Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. Był współtwórcą pierwszego Statutu Akcji Katolickiej w Polsce. Uczestnik wielu Tygodni Społecznych i konferencji organizowanych w Warszawie a także ogólnopolskich pielgrzymek na Jasna Górę. Niezwykle oddany w służbie Bogu i Ojczyźnie. Do końca swoich dni zatroskany o stan Akcji Katolickiej w Polsce. Dziś spoglądając na jego zaangażowanie apostolskie pozostajemy z wielką wdzięcznością Bogu za dar Jego osoby.

Śp. mecenas Walerian Piotrowski to obrońca uczestników Wydarzeń Zielonogórskich 1960 r., wielki patriota i niestrudzony obrońca życia, przyjaciel Solidarności, odznaczony najwyższymi odznaczeniami państwowymi, honorowy obywatel Zielonej Góry i woj. Lubuskiego.

Miłosiernemu Bogu polecajmy go w naszych modlitwach.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wieczna niechaj mu świeci!

Urszula Furtak,
Prezes Zarządu
Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej