Archidiecezja Poznańska. Głosiciele Logosu w świecie chaosu

W Domu Rekolekcyjnym o.o. Werbistów w Chludowie w dniach 6 – 8 października 2023 r. odbywały się rekolekcje dla członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej. Prowadził je ks. dr Adam Adamski COr. – kapłan Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu, prefekt Domu Formacyjnego w Poznaniu, duszpasterz nauczycieli akademickich Archidiecezji Poznańskiej, rekolekcjonista, wykładowca filozofii na Wydziale Teologicznym UAM i w Seminarium Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Wierzę w Kościół Chrystusowy – hasło kończącego się roku liturgicznego, łączy się z kolejnym rokiem 2023/2024 r. Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Wiara jest podstawą, z której wypływa nasze uczestnictwo. Musimy sobie uświadomić, iż w Kościele najistotniejszą sprawą jest nasze zbawienie. Logos – Jezus Chrystus – zamieszkał między nami. Uświadamiając sobie tę prawdę, musimy stać się głosicielami Logosu w świecie chaosu. Misja chrześcijanina zaczyna się z chwilą wyjścia ze świątyni – wieczernika. Jak Apostołowie umocnieni Duchem Świętym w dniu Pięćdziesiątnicy tak i my, członkowie Akcji Katolickiej, wspólnoty we wspólnocie Kościoła, musimy zostać świadkami Chrystusa, żyć wg Ewangelii i przekazywać ją innym.

Przygotowując się do peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w Archidiecezji Poznańskiej przeżyliśmy drogę krzyżową z tą błogosławioną rodziną. Projekcja filmu dokumentalnego o ich męczeńskiej śmierci ubogaciła wieczorne spotkanie. Towarzyszyła nam również modlitwa różańcowa w intencji naszej Ojczyzny z rozważaniami sł. bożego kard. Augusta Hlonda.

Podczas spotkania o. Michał Śledziński – rektor, podzielił się swoim misyjnym doświadczeniem z pracy w Brazylii. Mieliśmy również możliwość zwiedzenia Muzeum o. Mariana Żelazka, „Ojca trędowatych” z Puri. Uczestnicy rekolekcji włączyli się w misyjne dzieło Werbistów składając ofiarę na budowaną na Madagaskarze szkołę.

Jolanta Horowska