Archidiecezja Warmińska. XXVI Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej

XXVI Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej już za miesiąc, 13 lutego. W tym roku honorowy patronat nad imprezą przyjęła Pierwsza Dama, Pani Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP. Wenta odbywa się ze specjalnym błogosławieństwem Metropolity Warmińskiego Ks. Abpa Józefa Górzyńskiego. 

Aukcję, która rozpocznie się o godz. 16.00 w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego, poprowadzi tradycyjnie Paweł Burczyk. W programie loteria fantowa i  kiermasz prac osób niepełnosprawnych. Wśród przekazanych darów jest rzeźba anioła ofiarowana przez prezes Zarządu KIAK Panią Urszulę Furtak. Ważna informacja – beneficjentem tegorocznej wenty jest Dom Pomocy Społecznej z Bisztynka, w którym mieszka osiemdziesiąt kobiet od 19 roku życia, o różnych stopniach niepełnosprawności. Zamierzamy pomóc w zakupie windy na potrzeby pensjonariuszek poruszających się na wózkach inwalidzkich.

13 lutego wprowadzi nas w Walentynkowe klimaty i zakończy karnawał. Wieczór uświetni koncert  „WHEN I FALL IN LOVE” w wykonaniu Ewy Urygi oraz Duo + String Quartet. Pani Ewa to ceniona gwiazda polskiej sceny jazzowej. Z pewnością oczaruje publiczność swoim wyjątkowym głosem, interpretując zarówno znane światowe przeboje, jak i utwory ze swoich debiutanckich albumów. W repertuarze znajdzie się również tytułowa piosenka „When I Fall in Love”, rozsławiona przez Nat King Cole’a, a którą Ewa Uryga wykonywała wspólnie ze Zbigniewem Wodeckim. 

Ten niezwykły koncert razem z wcześniejszą aukcją to najważniejsze punkty XXVI Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany beneficjentowi. Dołącz do nas i bądź częścią tego niezwykłego wieczoru, który połączy wspaniałą muzykę z ważnym celem społecznym. Serdecznie zapraszamy do Olsztyna, do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego, przy ul. Głowackiego 1.