Arch. wrocławska. 11.11.2015; Msza św. za Ojczyznę, poświęcenie sztandaru ? POAK w parafii NMP Nieustającej Pomocy.

W Święto Niepodległości, 11 listopada 2015r. w Parafii p.w. NMP Nieustającej Pomocy we Wrocławiu, odprawiona została Uroczysta Msza Św. koncelebrowana za Ojczyznę. Podczas Mszy św. poświęcony został sztandar Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, jako ukoronowanie 5-o letniej działalności Akcji Katolickiej w parafii na Muchoborze Małym.  Mszy Św.  przewodniczył i homilię wygłosił Ks. dr Marian Biskup Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej, który dokonał też poświęcenia sztandaru.
W Uroczystości wzięli udział księża z dekanatu, zaproszeni  goście, poczty sztandarowe z trzech szkół i diecezjalny Akcji Katolickiej, delegacje POAK z Oleśnicy, Nowego Dworu, Kuźnik i Stabłowic oraz licznie zgromadzeni parafianie i uczniowie szkół. W homilii ks. Marian Biskup podkreślił doniosłość historycznego dnia odzyskania  niepodległości, przywołał komendę ?Baczność?,  po której powinno się stanąć w postawie zasadniczej przed Bożym Słowem, przed Bogiem, ale także Baczność przed Ojczyzną ? Polską, zwłaszcza w dzień świętowania 97 rocznicy uzyskania niepodległości. Kaznodzieja zachęcał zgromadzonych na Eucharystii do złożenia hołdu i modlitwy za poległych legionistów oraz obrońców Warszawy i Wilna, a także walczących z hitlerowskim i sowieckim najeźdźcą.
Przed końcowym błogosławieństwem, Pani Krystyna Baraniecka ? Prezes Zarządu POAK, podziękowała  Ks. Marianowi Biskupowi za przewodniczenie  Mszy Św., piękną homilię i poświęcenie sztandaru,  Proboszczowi ks. dr Zbigniewowi Ordzie za przygotowanie uroczystości i wkład w ufundowanie sztandaru a wszystkim zgromadzonym za  uczestnictwo i modlitwę. Prezes Zarządu AIAK AWr również podziękował za zaproszenie oraz przekazał,  jako pamiątkę tego uroczystego wydarzenia  pisemny akt gratulacji, podziękowania i życzeń oraz dyplom za  5-o letnią działalność Akcji Katolickie w Parafii p.w. NMP Nieustającej Pomocy we Wrocławiu.
Po Mszy Św., goście oraz członkowie i sympatycy POAK, zostali zaproszeni na  uroczysty posiłek.

EK

patrz ? galeria

Arch. wrocławska. 11.11.2015; Msza św. za Ojczyznę, poświęcenie sztandaru ? POAK w parafii NMP Nieustającej Pomocy_005

2015-11-13