Diec. sandomierska: Marsz dla Życia i Rodziny oraz poświecenia Okna Życia.

W niedzielę w Ostrowcu Świętokrzyskim bp Krzysztof Nitkiewicz dokonał poświęcenia, 61 w Polsce, Okna Życia w Hospicjum im. Jana Pawła II.

Uroczystość ta rozpoczęła się koncelebrowaną Mszą Św. w kolegiacie ostrowieckiej, po której ulicami miasta przeszedł marsz w Obronie Życia. Miejscem docelowym było Hospicjum imienia Jana Pawła II, które od ponad 10 lat prowadzone jest przez parafialny oddział Akcji Katolickiej. Tam uroczyście zostało otwarte i poświęcone, 61 w Polsce a trzecie w województwie świętokrzyskim, Okno Życia. Bp Krzysztof Nitkiewicz dokonał też poświęcenia samochodów hospicyjnych, jak również podziękował ks. dyrektorowi hospicjum Pawłowi Aniołowi i wszystkim, którzy angażują się w to dzieło: członkom i obecnemu na uroczystościach Zarządowi DIAK, personelowi, samorządowcom, sponsorom i ofiarodawcom oraz chorym, którzy swoją modlitwa wspierają to miejsce ulgi w cierpieniu.

Po oficjalnej uroczystości na placu Hospicjum odbył się Festyn Rodzinny podczas, którego wspólną zabawę rodzinną uświetniły zespoły: Jarosław MATYSIAK „BAWIM”,  Zespół Ludowy KUNOWIANIE, grupa taneczna z Krajna, Aleksandra CYBULA – Szkoła z Pasją, Studio Tańca „3YOUR MIND’ oraz zespół „ZBÓJE” z Zakopanego. Podczas festynu zorganizowanych było wiele atrakcji i konkursów dla dzieci i młodzieży.

W imieniu Zarządu DIAK składam serdeczne podziękowania ks. Pawłowi Aniołowi i członkom POAK w Ostrowcu Św. za to Boże dzieło i piękną posługę miłosierdzia wobec drugiego człowieka.

Asystent DIAK ks. Artur Barański

2017-06-08

patrz – galeria