Diec. zielonogórsko-gorzowska. Rada DIAK w Krośnie Odrzańskim.

W dniu 15.02.2020 r. Mszą Św. w parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim, w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła, rozpoczęliśmy spotkanie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej naszej Diecezji. Eucharystia z naszym pasterzem ? ks. Bp Zielonogórsko-Gorzowskim Tadeuszem Lityńskim, przy obecności członków AK i mieszkańców Krosna Odrzańskiego dostarczyła nam wielu duchowych przeżyć. Tego dnia AK rozpoczęła peregrynacje relikwii Św. Jana Pawła II ? patrona naszego stowarzyszenia, po naszej Diecezji, tam gdzie są Oddziały AK. Peregrynacja to nie tylko duże wydarzenie dla naszych członków ale też dla parafii, gdzie są i będą relikwie. Wspomniał o tym nasz Asystent ks. Zbigniew Samociak, który przedstawił plan peregrynacji w swojej parafii. Ks. Bp w homilii zwrócił uwagę na postawę naszego Mistrza ? Jezusa Chrystusa, który zawsze służył drugiemu człowiekowi. Bp Tadeusz wyraził swą radość, że wypełniony po brzegi kościół Św. Andrzeja członkami AK i wiernymi spoza AK to znak naszego przylgnięcia do Kościoła, do służebnej postawy dla drugiego człowieka, a świadczymy o tym w towarzystwie relikwii wielkiego świadka wiary. Na zakończenie ks. Bp pogratulował Zarządowi DIAK oraz naszemu Asystentowi diecezjalnemu za decyzję o takiej formie uczczenia 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II, która przypada 18 maja 2020 r. Peregrynacja to także nadzieja i pewność tego, że Bóg pobłogosławi te miejsca, gdzie w Jego imię zbiera się lud Boży ? usłyszeliśmy na koniec kazania naszego pasterza.

W dalszej części Rady, w auli budynku parafialnego, zebrani pozytywnie ocenili Sprawozdanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej DIAK za 2019 r. a także przybliżyliśmy sobie sylwetki patronów 2020 r., którzy są tymi patronami po decyzji Sejmu RP. Są to: Św. Jan Paweł II, hetman Stanisław Żółkiewski, Roman Ingarden i Teodor Axentowicz. Omówiliśmy szczegółowy plan peregrynacji relikwii naszego patrona w następnych dniach po Diecezji a także omówiliśmy wydarzenia, w których brali udział członkowie AK a także te, które nas czekają. Szczegóły naszych planowanych zamierzeń będą zamieszczane na stronie naszego DIAK-u. W sprawach różnych poruszyliśmy zaangażowanie młodzieży z naszych szkół w godne przeżycie nowego święta państwowego ? Święto Chrztu Polski 14.04.2020 r. a także zachęta do utworzenia grupy pielgrzymki rowerowej do Częstochowy na 20.06.2020 r.

Na koniec Rady przyjęliśmy Komunikat z Rady, w którego końcowej części podziękowaliśmy naszej prezes KIAK ? Urszuli Furtak, za jej oddanie dla AK w Polsce w mijającej kadencji.

Króluj nam Chryste!

Ryszard Furtak ? prezes DIAK

galeria – patrz