Diec. zielonogórsko-gorzowska. ?Bądźcie świadkami miłosierdzia!? ? hasło XVI Dnia Papieskiego.

Jak co roku w jego obchody włączyła się Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Wspólne świętowanie w Zielonej Górze odbyło się tym razem w parafii pw. św. Urbana I, na zaproszenie ks. proboszcza Mirosława Donabidowicza. Wzięli w nim udział parafianie z miejscowej parafii, ale także przedstawiciele AK z różnych miejscowości (Głogów, Krosno Odrz., Zielona Góra, Nowe Kramsko i Zbąszynek).

Podobnie jak w latach poprzednich Dzień Papieski przebiegał w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Spotkanie rozpoczęło się od Koronki do Miłosierdzia Bożego, po której członkowie Akcji Katolickiej zawierzyli się kolejny raz swojemu patronowi – św. Janowi Pawłowi II. Jak wyjaśnia Urszula Furtak, prezes ogólnopolskiej Akcji Katolickiej ?Św. Jan Paweł II zostawił nam zadanie, aby ogień miłosierdzia siać dalej?. Swoje wystąpienie do zgromadzonych, szczególnie odnośnie treści litanii do św. Jana Pawła II, miał też asystent AK z naszej Diecezji ks. Zbigniew Samociak.

Później uczestnicy mogli wysłuchać wykładu dr Izabeli Rutkowskiej z Głogowa o s. Faustynie, Miłosierdziu Bożym i symbolice obrazu Jezusa Miłosiernego. Po wysłuchaniu tego niezmiernie ciekawego wystąpienia bardziej zrozumieliśmy to jak bardzo Pan Bóg umiłował Polskę, że przez siostrę Faustynę w języku polskim, przekazał nam orędzie o Miłosierdziu Bożym.

Po wykładzie wysłuchaliśmy koncertu Zespołu Muzyki Sakralnej ?Lumen?, w którym wysłuchaliśmy muzycznych interpretacji ?Dzienniczka? siostry Faustyny.

Całość tego swoistego dnia skupienia zakończyła Msza św. podczas której w homilii ks. wikary ks. Paweł Terzyk nawiązał do nauczania św. Jana Pawła II. Było to również poruszające nasze serca kazanie.

Dzień Papieski w Zielonej Górze odbył się w tej postaci dzięki wsparciu Urzędu Miasta Zielona Góra.

Ryszard Furtak, sekretarz DIAK

patrz – galeria

??????????????????????

2016-10-10