Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska. Opłatek Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej 13.01.2024 r.

Trwajcie w wierze – tak życzył Biskup Tadeusz Lityński uczestniczącym w spotkaniu opłatkowym Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko -Gorzowskiej, które odbyło się w ośrodku Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie. Wspólna modlitwa Eucharystyczna, jasełka, kolędowanie i radosna agapa wypełniły to diecezjalne spotkanie.

Czas walki o wolne media stał się okazją do okazania naszego wsparcia i uhonorowania medalem Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko -Gorzowskiej redaktora Łukasza Brodzika, z Radia Zachód.

Serdecznie dziękujemy za obecność Pasterzowi naszej Diecezji i wszystkim Kapłanom na czele z Asystentem DIAK, naszym gościom z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Asystentem Diecezjalnym KSM oraz delegacji Akcji Katolickiej z Diecezji Legnickiej na czele z Panem Janem Zimrozem prezesem DIAK, Siostrom i dzieciom za piękne Jasełka a zespołowi folklorystycznemu Wrzos z Gminy Kotła za wspólne kolędowanie a także redaktorom naszych diecezjalnych tygodników: Niedziela Aspekty oraz Gość Niedzielny za bogate relacje.

Specjalne podziękowania za trud i obecność dla wszystkich POAK: z Dobiegniewa, Gorzowa Wlkp., Międzyrzecza, Zbąszynka, Nowego Kramska, Sulechowa, Gubina, Krosna Odrz., Żagania, Wschowy, Nowej Soli, Głogowa i czterech oddziałów z Zielonej Góry. Kolejne spotkanie już w marcu na wspólnych diecezjalnych rekolekcjach formacyjnych.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję za przygotowanie naszego spotkania dwóm POAK-om z Głogowa na czele z ich prezesami Markiem Rychlikiem oraz Tomaszem Kasprów.

Ryszard Furtak, prezes DIAK

Foto: Cz. Kurkowiak, M. Brodzik, Gość Niedzielny