Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska. Panie, dobrze nam tu było być!

Tradycyjne wrześniowe rekolekcje, rozpoczynające kolejny rok pracy dla członków Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, zgromadziły nas w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu, koło Świebodzina. Prowadził je Ojciec Piotr Furman ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, przybliżając nam temat „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tematy poruszane na konferencjach, w scenerii XIII wiecznego klasztoru Cystersów oraz stworzona przez uczestników rekolekcji rodzinna atmosfera dały wszystkim przekonanie do stwierdzenia – „Panie, dobrze nam tu było być!”

Mijający czas uświadamiał, że nie tylko mamy wierzyć w Kościół Chrystusowy, ale go kochać, pamiętając, że w tym dążeniu wspiera nas sam Chrystus. Pomimo zakorzenienia i nieustannej formacji w Akcji Katolickiej, nasza wierność Kościołowi powinna być rozwijana i odświeżana, by nie wpaść w rutynę a przez to w bylejakość. Jako członkowie Akcji Katolickiej mamy być światłem dla świata! Ojciec Piotr z serca zachęcał nas by w prowadzonym dziele przyzywać Ducha Świętego i stawać się ludźmi uduchowionymi. Dusza człowieka nie karmiona sakramentami może być jak zwiędnięta roślina a przecież droga do nieba prowadzi przez żywą wiarę w Kościół Chrystusowy.

W drugim dniu rekolekcji odwiedził nas Bp Tadeusz Lityński – ordynariusz naszej diecezji, który podzielił się z nami bieżącymi sprawami naszej Diecezji a także przywołał niesamowite wydarzenie, jakim jest beatyfikacja rodziny Ulmów w Markowej. Jesteśmy wdzięczni naszemu Pasterzowi za obecność i troskę o dzieło Akcji Katolickiej w naszej diecezji, czego wyrazem była pod koniec sierpnia obecność, świadectwo i zachęta naszych przedstawicieli, podczas Paradyskich Dniach Duszpasterskich, do powoływania przez księży proboszczów kolejnych Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej.

Ryszard Furtak, prezes Zarządu DIAK