Zaśpiewają dla Niepodległej

W najbliższą sobotę, 13 listopada 2021 r. o godz. 12.00 w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie rozpocznie się Ogólnopolski Koncert Patriotyczny „Śpiewam mojej Ojczyźnie”. Usłyszymy wykonawców w różnym wieku z piętnastu diecezji naszego kraju.  Wybrane utwory patriotyczne zaprezentują chóry, zespoły kameralne oraz soliści. Organizowany przez Zarząd Krajowy Akcji Katolickiej w Polsce Koncert jest zwieńczeniem przeglądów, konkursów, festiwali i koncertów pieśni patriotycznych organizowanych przez Akcję Katolicką w poszczególnych diecezjach.

Tegoroczny Koncert Pieśni Patriotycznej, podobnie jak poprzednie edycje, otrzymał Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Współorganizatorem koncertu jest Zamek Królewski w Warszawie. Głównym Sponsorem Koncertu od lat pozostaje PGNiG S.A. w Warszawie a jego organizację wspiera również Fundacja ARP. Patronat medialny sprawuje TV TRWAM i Polskie Radio.

Wstęp wolny, ilość miejsc pozostaje jednak ograniczona. Podczas Koncertu należy stosować się do obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Serdecznie zapraszamy na patriotyczne śpiewanie do Zamku Królewskiego w Warszawie.  Całość Koncertu zostanie nagrana i wyemitowana w niedzielę 14 listopada 2021r. Link do Koncertu zostanie udostępniony na stronie www ak.org.pl oraz Facebook Akcji Katolickiej w Polsce.

W imieniu Zarządu
Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce

główny sponsor – kliknij plakat